A beruházás során az 1970-es években épült kismarosi egészségház felújítás tervezett. Két
éve az Önkormányzat hazai forrásból bővítette az épületet, viszont a régi épületrész nem
került felújításra eddig.
A felújításra kerülő épület fejlesztésével nemcsak külsőleg, hanem belsőleg is esztétikus környezet biztosítható mind a betegek, illetve gondozásra szorulók, mind az egészségügyi dolgozók számára, az akadálymentesítés elemeinek megvalósításával pedig minden hátrányos helyzetűérintett részére is. A beruházás hozzájárul a preventív egészségfejlesztési szemlélet támogatásához, az egészségtudatos magatartás
erősítéséhez, a lakosságközeli szolgáltatások bővítéséhez, valamint az egyéni felelősségvállalás érvényesítéséhez, ezáltal a település népességmegtartó képességének
növeléséhez.
Forrás: https://www.kismaros.hu/2024/08/05/egeszseghaz-fejlesztes-masodik-utem-palyazat/
2024.08.05.