A napokban elkezdődött az Ungár- kúria felújítása, mintegy 30 méter hosszon. A kivitelezést abonyi vállalkozó végzi el. A Generál Kontakt Kft. munkatársai már a munka egyharmad részét el is végezték, körvonalazódik a kerítés külleme. Mivel műemlék épületről van szó, az eredeti korábbi állapotok visszaállítását kötelező elvégezni. A kerítés tömör téglafal lesz, de fülkés, esztétikus kialakításban.
„A tervezett új udvarszint alá visszabontott alapfalon a falegyenképzés után elhelyezett lábazatszigetelésre - szintén bontott anyagból - a 30 cm széles lábazati fal eredeti magasságáig visszafalazásra kerül. A lábazati falon az E-1 terv szerinti kiosztással, bontott nagyméretű téglából épülnek a falazott pillérek és falmezők, az eredeti mintájára készülő – élére állított téglából lejtősre falazott - fallefedés alatt az udvar felől lépcsőzetesen kiugratott falazott konzolokkal kialakított párkányzattal."- olvasható a tervekben.
Fentiek mellett új, kavicságyas parkolót is kialakítanak az udvarban.
Forrás: https://www.facebook.com/photo?fbid=1020594567023400&set=pcb.1020594680356722
2026.06.19.